Antiislámské hnutí v České republice sílí a netvoří ho jen radikálové, ale i politici středního proudu, právníci či uznávaní odborníci. Z šetření Ekonomu vyplývá, že většina těch, kdo se v Česku cítí povoláni bránit západní civilizaci, má s muslimským světem buď osobní, nebo profesní zkušenosti.

Martin Konvička, který stojí v čele nové protiislámské iniciativy, se s tímto náboženstvím poprvé setkal v Brně. "Pomáhal jsem tam v roce 2009 jedné české muslimce, s níž jsem se seznámil. Byla to radikální salafistka, hledala cestu ven z komunity. Měl jsem o tom dost načteno – z blogů, knih, z příběhů odpadlíků od islámu z Evropy," vysvětlil Ekonomu začátky svého aktivismu Konvička. Do té chvíle se jako entomolog zabýval ochranou přírody, snaze uchránit Šumavu před lidskými zásahy a boji proti průplavu Dunaj-Odra-Labe.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.