Ángel Gurría je bývalý mexický politik a ekonom, který své zemi pomáhal na začátku devadesátých let překonat měnovou krizi. A dnes je to on, kdo z pozice generálního tajemníka OECD vydává ostatním vládám doporučení, jak překonat své vlastní nedostatky. Do Česka přijel v pondělí představit hospodářský přehled OECD pro Českou republiku za rok 2016 a ne vše, co zpráva zmiňuje, je pozitivní.

Průzkum ukazuje, že růst produktivity v Česku od hospodářské krize výrazně zpomalil. Organizace proto Čechům doporučuje, aby více investovali do vzdělávání, usnadnili financování start-upů a malých a středních podniků nebo se pokusili více zapojit ženy do trhu práce. Podle Gurríi má Česko také problém s nedostatkem pracovní síly, který by mohli vyplnit přistěhovalci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zaměřte se na vzdělávání, inovace a zapojte více ženy do trhu práce.
  • Spíše než ohledně eura se snažte, abyste drželi krok s okolními státy, radí šéf OECD Ángel Gurría.
  • V Praze Gurría představuje výsledky hospodářského přehledu OECD pro Českou republiku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru