První dva roky nebyl Martin Špolc přesvědčen, že odchod z pražské pobočky firmy EY do Bruselu byl tím nejlepším krokem. Lákalo ho ale mezinárodní prostředí, a tak si řekl, že se časem přinejhorším vrátí domů.

Špolc svým vzhledem i uhlazeným a sebevědo­mým vystupováním naplňuje stereotypní představu o vysoce postaveném úředníkovi. Předem upozorňu­je, že nechce znít nabubřele, ale že mu konkurz, kterým prošel v roce 2004, nepřipadal příliš těžký. "Dostat se do EY tehdy bylo mnohem těžší než se dostat do Evropské komise, a proto se mě hodně lidí ptalo, proč z tak perspektivního místa odcházím," vzpomíná.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.