Eduard HuliciusU české komisařky Věry Jourové má pověst pana Nepostradatelného. I když je v Bruselu třináctým rokem, není Eduard Hulicius stálým zaměstnancem v úřednické hierarchii, ale pracuje v kabinetu eurokomisařky jako člověk dosazený jejím domovským státem. Takových lidí může mít komisař v týmu maximálně polovinu.

Účast v kabinetu se považuje za jeden z vrcholů, na který může člověk v Bruselu dosáhnout. "Je to náročnější práce, než jsem čekal, ale jsem rád, že tady jsem," říká pětatřicetiletý Hulicius. "Jeden známý z předchozích kabinetů mi řekl: Gratuluji ti, pět let neuvidíš rodinu. A měl pravdu. Ale myslím, že si nemáme na co stěžovat," dodává.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.