Začalo to roku 2013 jako docela obyčejný kriminální případ, když americká justice vyšetřovala jakousi drogovou kauzu. V prosinci téhož roku v rámci vyšetřování soud požádal společnost Microsoft o přístup k e-mailové komunikaci jednoho jejího klienta - a tehdy případ dostal úplně nový rozměr. Data totiž ležela mimo území USA, v datovém centru Microsoftu v irském Dublinu.

Americká justice v tom neviděla problém, Microsoft ale ano, a to hned z několika důvodů. První spočíval v tom, že v očích zákazníků zpochybňoval nedotknutelnost obsahu jeho cloudových služeb, přestože právě na cloudu zjevně stojí strategie dalšího rozvoje softwarového gigantu. Server The Verge označil Windows 10 za definitivní konec počítačů bez cloudu - a nejspíš nebyl daleko od pravdy. Zpochybnění nedotknutelnosti a bezpečnosti cloudových dat by Microsoftu vyrazilo z ruky zbraň, od níž si do budoucna slibuje nejvíc.

Jaksi mimochodem tak newyorský soud ale poškodil i všechny další americké společnosti nabízející cloudové služby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co nevidět bude vynesen rozsudek v procesu Microsoft vs. Spojené státy, v němž jde o přístup vlády k mailům v Irsku.
  • Často je označován jako proces desetiletí a většina komentátorů se shoduje na tom, že ať už bude výsledek jakýkoliv, výrazně ovlivní budoucnost cloudových řešení.
  • Kauza ukazuje, že veškeré záruky zákazníkům na ochranu jejich cloudových dat mohou být zpochybněné.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.