Nikdo z vlády nedokáže odporovat prezidentu České lékařské komory Milanu Kubkovi, který vyhlásil, že zdravotnictví je před krachem. Není sporu o tom, že platy českých zdravotníků jsou občas tristní. Ale zde se volí jedno špatné řešení za druhým. Vláda už přijala rozhodnutí, že platy zdravotníků od příštího ledna stoupnou o desetinu, ale neřekla, kde chybějící miliardy na zvýšení vezme. Nyní se přesouváme k ještě horšímu nápadu - zvýšení platby za státního pojištěnce, tedy děti, nezaměstnané či důchodce. Žádný jiný mi­nistr zdravotnictví neprosadil tak skokové navýšení platby jako Svatopluk Němeček. Když nastoupil, začínal na 787 korunách za státního pojištěnce, nyní to bude už přes tisícovku. Původně na to chtěl skoro deset miliard, ale po odporu ministra financí Andreje Babiše premiér vyhlásil pět miliard jako strop.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle premiéra Bohuslava Sobotky by se platba za státního pojištěnce měla v příštím roce zvýšit o pět miliard korun.
  • Letos jde už o několikáté rozhodnutí, které nasměruje do zdravotnického systému nové finanční prostředky.
  • Jak dlouho lze ještě zdravotnictví nafukovat, než exploduje?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.