Do tehdejšího Československa jezdila ruská cirkusácká rodina Taborských od osmdesátých let. Po rozpadu Sovětského svazu zde zůstali natrvalo. Otec rodiny Igor zde začal pracovat jako moderátor rádia Svobodná Evropa. "Prodali jsme tehdy náš malý byt a přestěhovali se do Prahy," vzpomíná jeho syn Kiril Taborsky, který v té době chodil na základní školu.

Když se začátkem nového století krátil rozpočet stanice, Igor Taborsky přišel o místo a rok nemohl najít práci. "V Praze tehdy byl snad jen jeden obchod s ruskými potravinami, a tak v tom rodiče viděli mezeru na trhu," popisuje Kiril zlomový okamžik, který rodinu přivedl ke stávajícímu byznysu. Svůj obchod s potravinami ze zemí bývalého Sovětského svazu otevřeli v pražské Mánesově ulici. Podnikání financovali zejména z půjček od příbuzných, kteří žijí nejen v Rusku, ale i v USA.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.