Lucie se ptá

Dnešní generace mileniálů si vybírá zaměstnavatele podle toho, jak je v tomto ohledu transparentní. Podle průzkumu je 82 procent zaměstnanců firem, kde je plat věcí veřejnou, spokojených a neremcají, ani když tuší, že jiní jsou na tom finančně lépe. Naopak 60 procent lidí ve firmách, kde jsou mzdy tajemstvím, žije v tom, že jsou špatně placení, frustruje je to a průběžně se dívají po jiné práci. Vynakládají také mnohem větší úsilí na pídění se po tom, kolik peněz dostává člověk po jejich pravici nebo jejich šéf. V Česku zatím není zvykem o platech veřejně mluvit. V jedné velké bance nedávno řešili "blbou náladu", když mezi lidi unikl seznam s platy manažerů. Asi byste do něj zvědavě nakoukli také. Jenže co dál? Půjdete si ověřit informaci na personální? A k čemu vám to vlastně bude?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nic nezajímá vašeho kolegu tolik jako váš plat.
  • Alespoň to tvrdí američtí výzkumníci z PayScale.
  • Ti nedávno udělali průzkum mezi 70 tisíci zaměstnanci z velkých amerických firem a konstatovali, že pouhá informace o tom, kdo kolik bere, ovlivňuje atmosféru ve firmě více než skutečná výše platu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.