Největší světový internetový vyhledávač Google nebude od léta přijímat reklamu na malé rychlé půjčky - respektive na ty, jejichž splatnost je do 60 dnů. Záslužný globální krok americké centrály společnosti je v Česku tak trochu zbytečný, rozhodně bude mít ale dopad na vnímání této problematiky veřejností.

Česká specifika

České "rychloúvěrové" inzerenty krok Googlu zas tak mrzet nemusí. Poslanci totiž mají na stole v posledním čtení zbrusu nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Ten má za cíl provést čistku mezi poskytovateli nebankovních úvěrů - a právě od nich se drtivá většina krátkodobých mikropůjček rekrutuje. Pokud zákon projde a trh se pročistí, nebyl by na trhu stejně nikdo, kdo by u Googlu takové půjčky inzeroval.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.