Spotřebitelské úvěry a hypotéky čeká největší změna za poslední roky. Shodli se na tom účastníci konference k novým pravidlům pro úvěry pořádané vydavatelstvím Economia na konci dubna. Tak třeba dlužníky, kteří se dostanou do problémů se splacením svých půjček, by měl nově chránit strop pro smluvní pokutu. Těm, kterým se naopak sešly peníze navíc, dává předloha zákona o spotřebitelském úvěru možnost každoročně splatit část hypotéky bez sankcí, a tím ušetřit na úrocích. Především by ale měl předpis, který budou na konci května řešit ve třetím čtení poslanci, pročistit trh ve finanční branži. Počet nebankovních poskytovatelů a zprostředkovatelů půjček by měl díky němu klesnout ze současných 57 tisíc na méně než sto.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.