Podnikové kolektivní smlouvy jsou pro manažery mnohdy noční můrou. Pro společnosti, kde působí odborové organizace, jsou přitom povinné. Smlouva pak platí pro všechny zaměstnance. Uzavřít jde jak na dobu neurčitou, tak na konkrétní dobu, nejčastěji na rok či dva. Nejméně 60 dnů před vypršením kolektivní smlouvy musí zaměstnavatel a odborová organizace zahájit jednání o nové smlouvě nebo její změně. A to je podle právníků v praxi často problém. "Je poměrně častým jevem, že tato doba k uzavření nové kolektivní smlouvy nestačí," upozorňuje Tomáš Bílek, partner a vedoucí pracovněprávního týmu Dentons Praha. Fakticky tak podle něj dochází k jejímu uzavření až v průběhu dalšího roku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.