Z nabídky

Pomalu pečené hovězí na kávě, domácí špecle    179 korun

Celerisotto připravené z celeru a karotky    109 korun

Choucroute v české podobě, tedy kyselé zelí, šunka, klobása a brambory    149 korun

Tip

V nabídce nápojů zaujmou stoprocentní mošty z louňské moštárny, které jsou připravené bez přidaného cukru a bez konzervačních látek.

Zajímavý nápad stál na počátku jednoduchého bistra, které v únoru obohatilo pražskou kulinární scénu. Česko-francouzský pár se rozhodl propojit tradiční francouzské recepty s českou kuchyní, díky čemuž získalo nové bistro šmrnc a kreativní náboj.

Knedlíkový toust

Šéfkuchař odebírá téměř veškeré suroviny od českých farmářů a každý den z nich vaří čerstvá jídla. Menu je tudíž poměrně krátké a jednou až dvakrát týdně prochází výraznou obměnou. Stálici představují jen dopolední snídaně, servírované od osmi hodin, kde si hosté mohou vybrat z několika snídaňových setů v cenách od 129 do 149 korun. Největší zajímavost skrývá česká snídaně, neboť její součástí je zapečený toust připravený z houskového knedlíku se šunkou, hermelínovým krémem a restovanými houbami. Vedle snídaňových sestav jsou k dispozici také farmářská vejce, francouzský toust s karamelizovaným ovocem či domácí croissant s džemem.

Káva místo vína

V obědovém menu většinou nechybí čerstvá pasta, třeba vegetariánské gnocchi s pestem z červených paprik a jedno překvapivé, zeleninové jídlo. Oblíbené je celerisotto, tedy celer s mrkví servírovaný na způsob risotta (ovšem bez rýže). Potěší také lahodná králičí paštika podávaná s perníkem či výběr farmářských sýrů a uzenin, kde hrají prim vynikající produkty z prestižní kozí farmy z Krasolesí. Největší překvapení ovšem přinášejí kreativní variace na francouzskou klasiku, třeba pomalu pečené hovězí připravené ve stylu beef bourguignon, kde ovšem červené víno nahradila káva. Velmi nezvyklé, ale překvapivě chutné, navíc s netradiční kombinací s rakouskými špeclemi.

Pozdrav z Alsaska

Další průsečík francouzsko-české gastronomie představuje choucroute, tedy kombinace kyselého zelí se šunkou, klobásou a brambory, původem slavné jídlo z Alsaska, které díky použitým surovinám krásně zapadá i do naší kulinární tradice. A potěší také tradiční kuře na paprice, servírované s domácími gnocchi. Ze zajímavých dezertů stojí za zkoušku rakytníkový krém dochucený ciderem.

Podívejte se, jak šéfkuchař francouzsko-české restaurace Karel Jílek připravuje francouzskou klasiku po česku  zapečený toust z knedlíku se šunkou s hermelínem:

Pálava i Žernoseky

Také vinná karta je rozkročená mezi Českem a Francií, přičemž domácí vinaře zastupuje jak slavné Žernosecké vinařství (Modrý Portugal a Svatovavřinecké) na české straně, tak několik známých vinařů z Moravy – ať už je to třeba mikulovské vinařství Volařík nebo tradiční Mikrosvín. Nejvíce vín však pochází z vinařství Šoman z Dolních Dunajovic: hosté mohou ochutnat povedené Chardonnay, Rulandské šedé či růžové Zweigeltrebe. A v nabídce by se brzy měla objevit také velmi chutná piva z pražského Břevnovského klášterního pivovaru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.