Obálku jsem dostal, ale žádná výpověď v ní nebyla. S tímto argumentem před časem uspěl u soudu muž, který se bránil vyhazovu z práce. Soud jeho nárok uznal, protože je to zaměstnavatel, kdo musí prokázat, že výpověď byla pracovníkovi správně doručená. A to podle pravidel zákona není vůbec jednoduché.

Výpověď patří mezi dokumenty, které se musí doručit zaměstnanci do vlastních rukou, stejně jako třeba vytýkací dopis či mzdový výměr. Úspěšné doručení je přitom zásadní. Pokud se totiž nepodaří, nezačne běžet výpovědní lhůta a pracovní poměr neskončí. Dotyčný pak může vysoudit až statisíce jako ušlou mzdu za několik měsíců či let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.