Kvalita návrhů zákonů je podle předsedy Legislativní rady vlády Jiřího Dienstbiera čím dál tím horší. Vládní kolegové podle něj sice vědí, kde mají slabá místa, přesto musí jejich návrhy rada projednávat na několik etap. Třeba zákon o státním zastupitelství vraceli ministrovi Pelikánovi hned dvakrát.

Proč jsou návrhy zákonů, které rada projednává, mnohdy nekvalitní? Mám pocit, že předkladatelé někdy do jisté míry zneužívají benevolence Legislativní rady vlády. Počítají s tím, že jim to nakonec nějak projde. Někdy jsem v pokušení dávat rovnou nesouhlasná stanoviska. V zájmu lepší kvality projednávané legislativy by byl namístě i tvrdší postup.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • říká ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.