České politické strany mají ohromnou moc, a přitom jde o křehké a snadno zranitelné konstrukce. Nejsou závislé jen na idejích, kterými oslovují voliče, ale v nemenší míře na penězích. To se týká hlavně těch tradičních a ambiciózních. Před několika lety měli ohromné problémy lidovci, a dokonce jim hrozil prodej stranické centrály, pražského paláce Charitas.

Po prohraných volbách v roce 2013 upadla do dluhů i ODS a musela drasticky šetřit, zbavovat se lidí a stěhovat na levnější adresy. Teď se v ohromných problémech ocitla ČSSD. K dvousetmilionovému dluhu se nyní přidává dalších 337 milionů korun, které musí po prohraném soudu vyplatit advokátu Zdeňku Altnerovi. Ten jí totiž před 16 lety vysoudil hlavní zdroj stranických financí, Lidový dům.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.