Jen co parlament výrazně změnil pravidla pro stíhání firem, pustili se do sebe politici a zástupci justice. Schválená novela totiž na jednu stranu přitvrzuje a rozšiřuje počet trestných činů, které je možné podnikům přičítat, současně ale umožní společnostem se odpovědnosti zprostit. A to vadí justici. Ke klidu by totiž firmě mohlo stačit jen to, že "vynaložila veškeré úsilí, které na ní bylo možno spravedlivě požadovat", aby trestnému činu zabránila. Pak by padla vina na konkrétního člověka, který pochybil - třeba uplácel. Společnosti by tak podle kritiků stačilo se navenek zaštítit preventivními programy a poté svalit vinu na jednotlivce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.