Existují dvě témata, o kterých se už raději s nikým nebavím. Nechci už, jako xkrát v minulosti, vypadat jako asociál či psychicky narušený člověk.

První jsou penze. S debatou o nich jsem definitivně skončil poté, když jsem se "osobě blízké" - víc ji v zájmu zachování rodinné pohody přiblížit nemohu - snažil vysvětlit, proč jsem pro větší odpovědnost každého za finanční situaci ve stáří. Že mi přijde nemorální, aby člověku, který si může na penzi naspořit - dejme tomu řediteli fabriky -, přispíval ve stáří na živobytí třeba řidič tramvaje. A že stát by měl pomáhat jen těm, kdo to nedokážou sami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.