Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Ne snad proto, že se blíží roční zúčtování. Mimochodem, jak jsme upozornili ve velkém daňovém speciálu uvnitř minulého čísla Ekonomu, v daňovém přiznání je potřeba si opět dát pozor na několik novinek. Speciál je možné si ještě nyní objednat pomocí SMS ve tvaru EKODANE na čísle 90211 (více viz box u článku).

Co je však podstatnější, Andrej Babiš a jeho lidé chystají razantnější změny v daních. Jinými slovy, ministr financí se po roce a půl seznamování s úřadem a několika personálních rošádách dopracoval do situace, kdy může víc než jen kosmeticky měnit systém.

Jednu zásadní novinku popisujeme v aktuálním vydání. Stručně řečeno, daně si v budoucnu budou firmy počítat samy, nebudou čekat na oficiální výměr. A tisíce berních úředníků se konečně budou moci věnovat prověřování podezřelých. Kdo bude platit v pořádku, bude mít klid. To zní hezky, že? Teď už jen zbývá, abychom nebyli podezřelí všichni. Což, jak se dosud zdá, zatím jsme.

 

Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

obalka Ekonom 2016 8Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS. Číslo je ke stažení také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.