Na přelomu osmdesátých a devadesátých let byl britský seriózní deník The Independent ikonou moderní žurnalistiky, která chtěla rozbourat letité pořádky na britském novinovém trhu. V pátek ovšem majitel listu, ruský podnikatel Alexandr Lebeděv, podporující v Rusku například opoziční list Novaja Gazeta, potvrdil, že The Independent ruší od března papírové vydání. Poslední papírový The Independent vyjde v sobotu 26. března.

Vydavatelská společnost ESI Media oznámila, že přestane také vycházet papírový nedělník Independent on Sunday a že bude muset propouštět. Ve hře je zhruba stovka pracovních míst novinářů. Zároveň také uvedla, že bude vytvořeno 25 nových "pozic týkajících se digitálního obsahu".

Deník tak končí po devětadvaceti letech své existence. V době největší slávy měl 400 tisíc prodaných výtisků denně. Navzdory veškerým inovacím ale jeho náklad podle agentury Reuters v poslední době klesl na desetinu tohoto čísla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nezávislý britský list končí po 29 letech ve své papírové podobě. V době největší slávy měl 400 tisíc prodaných výtisků denně.
  • Ruský majitel tvrdí, že se bude dále rozvíjet již jen jako digitální značka.
  • Podle tweetu šéfredaktora Amola Rajana stoupl loni počet globálních digitálních čtenářů o třetinu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.