Není to tak dávno, co jsme v Česku měli za ministra jistého pana Chládka. A ten, aby se předvedl, vymyslel povinné odborné vysokoškolské vzdělání pro všechny učitele. Pan Chládek již ministrem není, ale s jeho výmyslem patrně budeme muset žít dál. Z tisíců donedávna dostačujících učitelů udělal nevhodné. Ti mají z nařízení noční můru, řada soukromých vysokých škol naopak dobrý byznys. Sláva formálnosti.

Nejde jen o učitele. Formálním vzděláním jsme doslova posedlí. Sebevětší profík bez lejstra je vytlačován na okraj. Tento text nemá být obhajobou nevzdělanosti, jen posteskem, že líbivá slova o zvyšování vzdělání ve společnosti, s oblibou pronášená mnohými, mají často shnilý obsah.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.