Navážu na loňský MICHLiq (viz Ekonom 37/2015). Mezinárodní měnový fond, kravaťáci z Ameriky, vydal teď v lednu analýzu dopadu uprchlíků na makro Evropy.

Jejich (podotýkám jejich) logika je, že když vlády zafinancují uprchlíky, krátkodobě to zvýší HDP. Holt větší výdaje na ubytovny, jídlo, personál rovná se v makru větší HDP.

Úvaha, která má větší ratio, je, že Evropa má průmysl a služby a zároveň malou porodnost. Nárůst práceschopného obyvatelstva je v posledních dvaceti letech způsoben JEN migranty, to je fakt - ostatně koukněte na obrázek:

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.