Jako téma diplomové práce si zvolila královskou korunu. Jak jinak. Je přece Beldová a šperkaři toho jména znají korunovační klenoty jako málokdo v téhle zemi. Nejprve její děda sám, posléze se synem − Viktoriiným otcem − vytvořil v minulých desetiletích na zakázku Kanceláře Pražského hradu dvě špičkové kopie klenotů, jež dal kdysi vyrobit Karel IV.

"Tohle téma k nám už patří, vyrůstala jsem s ním a třeba v roce 2000, když vznikala druhá replika, jsem všechny práce sledovala poměrně zblízka. Nicméně pro mě osobně volba povolání jednoduchá nebyla. Trvalo řadu let, než jsem se rozhodla − bez výhrad − pro rodinné řemeslo. Vlastně jsem se dlouhou dobu snažila ho obejít, jít vlastní cestou. Proto jsem se nepřihlásila na šperkařskou střední, ale volila gymnázium, proto jsem na vysoké škole věnovala studiu designu. Ale postupem doby jsem se stejně ke šperku a naší firmě vrátila. Je to tak přirozené, nejlepší, to už vím. S diplomkou se otevřeně hlásím k rodinné tradici, chci v ní pokračovat."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.