MICHLiq potkal na armádním kurzu ve Vyškově zpravodaje Českého rozhlasu z krizových oblastí Roberta Mikoláše. A jelikož Mikoláš jezdí dlouho i do Sýrie, zná reálie - tohle je od něj nabriefování o syrském konfliktu:


Proč konflikt vznikl?

Konflikt vypukl v roce 2011, v důsledku tzv. arabského jara. Režim prezidenta Sýrie Bašára Asada sice slíbil ústupky, zrušil výjimečný stav, propustil vězně, ale další už nestihl realizovat. Prakticky okamžitě také vznikly různé extremistické skupiny, podporované ze zahraničí, do jejichž čela se postavili radikálové propuštění z vězení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.