Operace proti ozbrojencům, kteří v sobotu napadli leteckou základnu na severu Indie, pokračuje. Podle indické televize jsou uvnitř objektu stále dva útočníci, armádní zdroj citovaný agenturou Reuters tvrdí, že jeden byl zabit. Při sobotním útoku zahynuli čtyři ozbrojenci a armáda v neděli ohlásila sedm svých obětí. Bitva s útočníky v sobotu trvala 15 hodin a armáda pak oznámila, že operace skončila. Podle nedělních zpráv ale stále pokračuje.

V objektu základny byla ráno slyšet palba a výbuchy, vojáci údajně hledají dva útočníky, kteří jsou na svobodě. "Myslíme si, že jeden nebo dva teroristé jsou stále na základně a střílejí. Snažíme se je dopadnout," řekl policejní velitel státu Paňdžáb.

Dosud neznámí ozbrojenci přepadli základnu v okrese Pathánkót. Nachází se ve státě Paňdžáb v severozápadní části Indie asi 50 kilometrů do pákistánské hranice. Mluvčí Rochelle D’Silvaová řekla, že objekt se v neděli stále prohledává. Podle agentur se z nitra základny ozval ráno výbuch granátu, avšak mluvčí to nepotvrdila. Ačkoli agentury tvrdí, že ráno zemřel při odstraňování výbušnin jeden člen elitní jednotky, mluvčí řekla pouze to, že tento voják byl při výbuchu těžce zraněn.

Podle indických zdrojů byli útočníci ve vojenských uniformách, do areálu základny vjeli v ukradeném policejním autě a začali okamžitě bez výběru cílů střílet. Následovala patnáctihodinová bitva a palba. Podle místní policie tuto taktiku při předchozích útocích používali ozbrojenci vycvičení v Pákistánu.

Agentura AP napsala, že vojsko má mnoho obětí navzdory tomu, že mělo předem k dispozici informaci o chystaném útoku na základnu v Pathánkótu a že se na něj připravovalo.

Agentury dávají útok do možné souvislosti s prosincovou návštěvou indického premiéra Naréndry Módího. Přiletěl nečekaně do Pákistánu a setkal se tam s pákistánským premiérem Navázem Šarífem. Po 11 letech byl prvním předsedou indické vlády, který se k tomuto kroku odhodlal, vztahy obou zemí jsou tradičně napjaté.

K útoku se nepřihlásila žádná skupina, ale podezření padá na kašmírské radikály působící v Pákistánu. Území Kašmíru, které je rozděleno mezi Indii a Pákistán, je dlouhodobým zdrojem napětí mezi oběma zeměmi. Dvě ze tří válek, které Indie a Pákistán svedly od získání nezávislosti na Británii v roce 1947, byly právě kvůli Kašmíru. Pathánkót leží na silnici spojující indickou část této sporné oblasti se zbytkem Indie.