Déle než 10 let na sebe nechali američtí centrální bankéři čekat. Nakonec přece jen stihli konec roku a zvýšili základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,5 procenta. Téměř sedm let nechala centrální banka sazby prakticky na nule. Naposledy, když Fed zvyšoval, byl například Facebook malou sociální sítí na univerzitách, Daniel Craig nováčkem v bondovkách a na Blu-ray discích začaly vycházet první filmy. V té době navíc neměl Fed ve své rozvaze 4,5 bilionu dolarů v dluhopisech a komerční banky neměly 2,5 bilionu v přebytečných rezervách. Všem by tak mělo být jasné, že tohle zvýšení sazeb nemusí být vůbec podobné tomu před 10 a více lety.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.