Nejvíce lidí volí dobrovolnou smrt oběšením: v letech 2010-2014 muži z 64 procent, ženy ze 42 procent. Druhou nejčastější formou dokonané sebevraždy je u mužů zastřelení (13 %), u žen otrávení (21 %) a dále skok z výšky (18 %).

Podle zažitých pověr si lidé berou nejčastěji život o Vánocích - osamělost, nebo naopak pseudorodinné sešlosti, kde se všichni hádají... Dobrá zpráva je, že tomu tak není. Prosinec je měsícem s nejmenším počtem sebevražd. Špatná zpráva je, že začátkem roku to na nás přijde. Dnem s "velmi vysokou sebevražedností" bývá 1. leden.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.