Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Potom tu máme druhou kategorii, a to ohleduplnost člověka k životnímu prostředí. To je ještě složitější sociologicko‑psychologické téma. Každý asi má nějaký názor na to, jak se chovat ke svému prostředí. Velké části lidí se patrně nelíbí velké továrny. Do krajiny nezapadají – a čmoudí. Produkty těchto továren však máme rádi. Co víc, děláme si na ně nárok.

Snaha víc hlídat, jak se k prostředí chováme, je správná. Neschopnost nalézt v rámci celé planety shodu, je však logická. O to méně logické je, že do řešení, která kvůli globální nedohodě nejsou efektivní, jsme ochotni investovat tolik peněz a energie.

Což o to, investice mohou mít částečně pozitivní vliv, mohou posouvat naše znalosti. Přesto se nelze zbavit dojmu, že by bylo užitečnější, kdybychom se jako lidstvo bavili o nějakém podstatnějším společném cíli. Třeba o tom nejpodstatnějším, rozšiřování lidského obzoru. Za peníze vložené do nejistých hrátek s klimatem jsme už mohli být na Marsu.

 

Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

 

P. S.: V trafikách už můžete, vážené čtenářky a vážení čtenáři, koupit exkluzivní ročenku Svět 2016, kterou jsme připravili ve spolupráci s nejlepšími autory z týdeníku The Economist. Dozvíte se v ní, jaké klíčové události a trendy nás čekají v příštím roce.

obalka Ekonom 2015 50Svet 2016

Související