Přemýšleli jsme v redakci, jak zajímavě připomenout výročí pádu komunistů v Československu, teď tedy jen v Česku. Kolegyně Hanka Filipová se sešla s několika protagonisty nyní již dávných, ale důležitých společenských změn a jejich vzpomínky poutavě zaznamenala. Možná to čtvrtstoletí zrání je důvodem nečekané otevřenosti a svěžesti výpovědí, jakých by tehdejší hybatelé děje nebyli dříve schopni.

Tenkrát jsme dokázali změnit směr vývoje této země. Shodli jsme se na dobrém řešení. Na čemž nic nemění ani současná legitimní debata, jestli vše funguje, jak jsme si tehdy představovali. Popravdě je smutnou výpovědí o nás samých, že tolik věcí nefunguje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.