Slavná krkonošská Petrova bouda před čtyřmi lety vyhořela, za čtyři roky má ale vyrůst na jejím místě nová chata. Firma Snowy Chalet miliardáře Vladimíra Kováře získala po dlouhých průtazích všechna potřebná povolení.

"Trvalo to dlouho, některé věci se musely vyjednat, abychom postavili něco, co nám bude vyhovovat," naráží Kovář, zakladatel IT firmy Unicorn, na jednání s památkáři. Ti si přáli, aby byla nová budova co nejpodobnější původní chatě. Tu vystavěli  v letech 1886 - 1887 podle návrhu Vincenze Zineckera jako tehdy první moderní stavbu v Krkonoších.

"Řešili jsme, jak má vypadat zábradlí, kam se mají otevírat okna nebo jestli mají být prkna vodorovná či svislá. Podmínky památkářů jsme splnili," doplňuje Kovář.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma Snowy Chalet miliardáře Vladimíra Kováře získala po dlouhých průtazích všechna potřebná povolení.
  • Nová "Petrovka" má být sice o něco menší, původní chatu ale bude připomínat.
  • Do stavby nové Petrovy boudy má podnikatel v plánu investovat 120 milionů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.