Z nabídky

Pomalu dušená hovězí oháňka zapečená s bramborovou kaší, glazovaná šalotka   110 korun

Gazpacho s bazalkou, olivami a opečenou bagetkou   85 korun

Sous-vide králičí hřbet s pancettou, karotkou, zázvorem, listovým špenátem a zelenou čočkou   290 korun

Domácí lasagne se šumavskými hříbky, listovým špenátem a sýrem Grana Padano   210 korun

Tip:

Mezi dezerty zaujmou výrazné chuťové kombinace mražené pěny s pečeným lesním ovocem či panna cotty s malinovou omáčkou.

Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Špičková kavárna se zaměřením na kvalitní kávu a její alternativní přípravu bodovala od svého otevření a několikrát se umístila mezi třemi nejlepšími kavárnami v metropoli.

Příjemný interiér a vzorná obsluha udělaly z kavárny v Plaské ulici levnější alternativu sousedního mondénního Café Savoy a Lounge se rychle stal oblíbeným místem na pracovní snídaně či obědy. V létě navíc ve vnitrobloku funguje nádherná zahrádka, jejíž součástí je pečlivě zrekonstruovaná část gotické Hladové zdi Karla IV.

Prvorepubliková inspirace

V letošním roce se šéfkuchař podniku Michal Skuhrovec rozhodl obohatit nabídku Café Lounge o speciální večerní menu, při jehož přípravě se inspiruje českou kuchyní z počátku 20. století. Večerní menu se podává každý den kromě neděle od šesti hodin do půl desáté. Z předkrmů potěšilo hlavně v létě osvěžující gazpacho s bazalkou či voňavý uzený pstruh s jogurtovo-křenovou omáčkou.

Jedničkou mezi předkrmy ovšem bylo měkké, ale současně chuťově výrazné maso hovězí oháňky servírované s glazovanou cibulkou a bramborovou kaší. Z hlavních jídel nás zaujal jak jemný králičí hřbet připravený módní metodou sous-vide a servírovaný se zelenou čočkou, tak domácí lasagne s výtečnými hříbky.

Nebojte se brzlíku

Největším překvapením se ovšem staly "nadýchané" telecí medailonky podávané s chuťově rafinovaným brzlíkem, který v pražských podnicích stále patří spíše k raritním partiím vnitřností, jež se příliš nepoužívají. Naprosto neprávem. Kombinace obou druhů mas společně s pečenými paprikami a citronem dochuceným demi glace nabízela širokou paletu chutí.

Milovníky ryb naopak potěší candát pečený na tymiánu a podávaný s limetkovou omáčkou. Samozřejmostí je pestrá nabídka snídaní, včetně krupicové kaše se skořicí a máslem či bagelu s uzeným lososem, v rámci denního menu je vždy k dostání jiná polévka a výběr ze zhruba pěti jídel se stejně čistým rukopisem, jaký má večerní nabídka.

Vína od Autentistů

Café Lounge je další baštou stále žádanějších a oblíbenějších naturálních vín od členů skupiny Autentistů, která jsou připravena přírodním způsobem a pro jejichž výrobu platí velmi přísná pravidla, včetně ručního sběru, zákazu selektovaných kvasinek a minimálního síření. Vína nepocházejí jenom z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska či Rakouska.

Za zkoušku stojí například velmi zajímavé "oranžové" víno od Jaroslava Osičky (jedná se o odrůdu Rulandské šedé, které leží delší čas na slupkách, díky čemuž získává téměř oranžovou barvu). Výtečná jsou vína od Milana Nestarce a také od Jakuba Nováka ze Znojma, který patří k nejtalentovanějším vinařům mladé generace a pravděpodobně o něm ještě hodně uslyšíme.

Prémiová káva

Café Lounge patří mezi nejlepší pražské kavárny a vedle klasických káv, jako je espresso či cappuccino, má v nabídce celou řadu kávových alternativ, umožňujících daleko více vychutnat skutečnou a v mnoha případech rafinovanou chuť kávy – třeba drip, aeropress či vakuum pot.

Přestože jde o filtrovanou kávu, která nemá v Česku valnou pověst, právě při tomto způsobu úpravy mohou hosté v kávě objevit pestrou škálu chutí – od čokolády až po nejrůznější ovoce. Hlavním dodavatelem prémiové kávy je prestižní německá pražírna The Barn, ale k dispozici jsou také kávy z dalších renomovaných pražíren.  

Rozhovor se šéfkuchařem: Michal Skuhrovec

Michal SkuhrovecZe které suroviny rád vaříte a proč?

Vybrat pouze jednu surovinu, ze které rád vařím, není tak jednoduché. Záleží na daném ročním období. Na jaře dávám přednost chřestu, podzimní čas je určen dýním a houbám, ale nejraději pracuji se zvěřinou. 

Jaké jídlo, které jste ochutnal v poslední době, vás nejvíce překvapilo?

Nejvíce mě zaujal telecí brzlík glazírovaný v telecím fondu se smrži a celerovým pyré. Bylo to opravdu delikátní spojení chutí a vůní.

Ve které restauraci si pochutnáte a co si tam dáváte?

Většinou v restauracích, kde jídla připravují správným způsobem a je na nich vidět kus kuchařského umění. V takovéto restauraci si rád objednám cokoliv, od rajské omáčky až po foie gras.

Související