Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Česká republika musí migraci říct "stop". Alespoň podle exprezidenta Václava Klause. "My žádné migranty, kteří se sem valí a nelegálně přecházejí hranice, ani na minutu nepřijmeme a budeme je nemilosrdně posílat zpátky," zdůraznil v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Domácí vládu viní z neschopnosti příliv uprchlíků zvládnout. "Všichni vědí, že se na nás valí zhouba, a všichni se to obávají říct nahlas. Natolik jsou pomýleni multikulturalismem, že si to netroufají vyslovit ani sami před sebou. A tak vláda váhá, otálí a je strašně šťastná, když se může schovávat za někoho jiného. Jedná až s křížkem po funuse, když už to řekl někdo jinde," tvrdí.

Prostřednictvím internetového portálu ProtiImigraci.cz proto shromažďuje hlasy lidí, kteří stejně jako on nesouhlasí s plánem na přerozdělění uprchlíků po zemích Evropské unie prostřednictvím kvót. O souhlasu s tímto nápadem Evropské komise by se podle Klause mělo v České republice rozhodovat jedině v referendu, případně při předčasných volbách.

Z migrační vlny navíc Klaus obviňuje Západ v čele s USA. "Kdyby výrazným způsobem nepřispěl k destabilizaci Iráku, Afghánistánu, Libye a Sýrie, tak by dnešní uprchlický problém nevznikl. Jestli nezačneme touto větou, tak míjíme podstatu věci," soudí. Proto by také západní mocnosti měly převzít hlavní díl odpovědnosti za uprchlíky.

Útočí i na ideologii, kterou za vstřícností vůči uprchlíkům vidí. "Takzvaně politicky korektní a multikulturálně pomýlení evropští představitelé jako paní Merkelová nebo pan Hollande se fatálně mýlí. Nevím, do jaké míry to říkají upřímně a autenticky, nevím, jestli to neříkají jenom proto, že si myslí, že je to politicky korektní a progresivní. Rozbít náš kontinent touto cestou je však podle mého názoru ohromná chyba a připomínám článek z jednoho australského časopisu, že 'Evropa bude pravděpodobně prvním kontinentem, který spáchá sebevraždu politickou korektností'," varuje v rozhovoru exprezident Klaus.

obalka Ekonom 2015 37- Jak Václav Klaus hodnotí současnou ekonomickou situaci v Česku?

- Kdo by měl podle něj řešit současnou imigrační krizi?

- A jak?

Odpovědi najdete ve velkém rozhovoru v aktuálním čísle týdeníku Ekonom. Koupit si jej můžete i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání také na iPadu, iPhonu a tabletu Samsung.

Související