Když ve Spojeném království rozhodují o miliardových investicích, umějí dobře propojit veřejné a soukromé peníze. Díky tomu například na jihovýchodě Anglie vzniklo jedno z největších biotechnologických center, kde mají své laboratoře firmy AstraZeneca, Teva nebo GlaxoSmithKline. "Výzkum, vzdělávání i průmysl totiž spadají pod jediné ministerstvo," vysvětluje britský vědecký atašé v Česku Otakar Fojt. Je součástí rozsáhlé sítě vědeckých diplomatů, kterou má Británie ve 29 zemích. Česko s jejím budováním nyní začíná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.