Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

V posledních týdnech si Pavol Krúpa vyhlédl novou kořist, kterou je těžařská skupina New World Resources (NWR) a jeden z jejích hlavních akcionářů Zdeněk Bakala (ten zároveň vlastní i společnost Economia, což je vydavatel týdeníku Ekonom – pozn. red.).

Svým cílem se příliš netají. Chce si v těžební skupině vybudovat dostatečně silnou pozici a přimět Bakalu, aby ho vyplatil. "Ano, je to víceméně tak. Chceme také dokázat naší aktivitou, že hodnota těch akcií je vyšší, než je dnes na trhu," uvedl nedávno pro Hospodářské noviny.

Vedle nájezdu na NWR se nyní Krúpa zaměřuje také na telekomunikačního operátora O2. Využil zmatku na trhu, který vypukl po oznámení záměru většinového vlastníka – skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera – operátora rozdělit na obchodní a infrastrukturní část. Během jara nakoupil na burze za výhodnou cenu akcie O2 za zhruba 350 milionů korun.

obalka Ekonom 2015 35- Co už se Krúpovi na tuzemském trhu podařilo?

- A jaká je jeho podnikatelská taktika?

Odpověď najdete v aktuálním čísle týdeníku Ekonom, které si můžete koupit i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání také na iPadu, iPhonu a tabletu Samsung.