Jednatelé a společníci firem přijdou o nárok na podporu v nezaměstnanosti. Podle novely zákona o zaměstnanosti, která prošla senátem a nyní míří k podpisu prezidentovi, se totiž členství v obchodních společnostech a družstvech neslučuje s pobíráním podpory.

V současnosti platí, že uchazeči o práci, kteří zároveň pracují jako členové obchodních společností a družstev, mají nárok na podporu v nezaměstnanosti. "Podmínkou je mimo pracovněprávní vztah a hranice příjmu, která nesmí překročit polovinu minimální mzdy, aktuálně tedy 4600 korun," popisuje Petr Prchal, ředitel odboru poradenských služeb Svazu českých a moravských výrobních družstev.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.