Většinu lidí překvapí, že exekutor nemusí hledat majetek dlužníků jen tam, kde mají trvalé bydliště, ale všude, kde je předpoklad, že se nachází jejich věci. Tedy v domě rodičů, bytě přítelkyně či kamaráda. Exekutorův cíl je totiž jediný: najít dlužníkův majetek, který by prodejem mohl uhradit jeho dluh. Co tedy dělat v případě, že exekutorský vykonavatel nalepil žlutý štítek na počítač, televizi nebo šperky, které jsou vaše, a ne dlužníka? Předně byste měli zalarmovat vykonavatele už během soupisu a doložit mu, že věc je vaše, a ne povinného. Třeba smlouvou, fakturou či výpisem z účtu. Vykonavatel ji pak v ideálním případě buď do soupisu vůbec nezahrne, nebo, a to je reálnější, vám doporučí, abyste se obrátili na exekutora a poslali mu návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.