Na půdě České advokátní komory se nedávno uskutečnila zajímavá debata pro média. Zástupci advokátů, státních zástupců a soudců řešili, jak účinná je úprava jejich kárné odpovědnosti. Tedy jestli jsou při svých pochybeních dostatečně potrestáni. Nejpřísnější je na své členy komora advokátů. Naopak praxe u Nejvyššího správního soudu, kde se řeší delikty soudců a státních zástupců, pokulhává. Důvodem je podle účastníků debaty laxní přístup kárných žalobců. Tedy jak ministerstva spravedlnosti (které žaloby pro jistotu nepodává skoro vůbec), tak předsedů soudů (žaloby zpracovávají nekvalitně). Nejvyšší správní soud pak nemůže dobře rozhodovat. No a bez pořádné rozhodovací praxe se nikdy nedozvíme, jaké chyby trestat a jaké ještě ne. Začarovaný kruh...

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.