Na ministerstvu pro místní rozvoj končí vypořádání připomínek k návrhu nového zákona o zadávání veřejných zakázek. Desítky jich tam odeslaly také Hospodářská komora ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Podle nich předpis v zakázkách, stejně jako stávající norma, zdůrazňuje nejnižší cenu. A to je podle nich špatně.

Nejnižší nabídková cena jako zaklínadlo

Kvůli přísnosti stávajícího zákona o zadávání veřejných zakázek se v současnosti drtivá většina z nich soutěží takzvaně na cenu. Jinými slovy nejlepší nabídkou je ta nejlevnější. Důvodem je fakt, že se zadavatelé bojí možných postihů, protože hodnocení zakázky podle dalších kritérií je složitější a často je napadáno u antimonopolního úřadu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.