Devětačtyřicetiletý Marek Jankovič začínal svoji kariéru hned po revoluci ve Slovenské pojišťovně. Postupně se vypracoval do nejvyšších pater pojišťovacího byznysu, na slovenském trhu dosáhl téměř všeho. Pak přišel čas na změnu - místa nejen pracovního, ale i v životě. V červnu se stane šéfem České pojišťovny a čeká ho stěhování do České republiky.

Jankovič není jediný. Slovenští manažeři míří do vedení tuzemských firem stále častěji. V dubnu letošního roku se ředitelem Raiffeisenbank stal Slovák Igor Vida, její dceřinou banku ZUNO vede přes rok mladý manažer Peter Lakata a v lednu přišel do čela obchodního portálu Aukro Ján Gažovský.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.