Hladoví čínští investoři nakupují v Evropě rekordním tempem. Příliv čínských peněz mířících do EU loni podle studie společnosti Baker & McKenzie vystoupal na 18 miliard dolarů, dvojnásobek prostředků investovaných v předchozím roce. Mezi poslední zajímavé čínské úlovky patří třeba tradiční italský výrobce pneumatik Pirelli nebo fastfoodový řetězec PizzaExpress. Experti se shodují, že nejde o krátkodobý záchvat nákupní horečky, ale začátek nové éry ve vzájemných obchodních vztazích. Rozšiřuje se počet odvětví, o která mají Číňané zájem, i počet zemí, kde investují. Hlavní část prostředků stále míří do nejvyspělejších západních zemí, ale v posledních letech se čínská pozornost zaměřila i na Itálii, Španělsko, Portugalsko a Řecko. Dnes míří do těchto zemí třetina čínských investic v Evropě.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.