Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Mohli bychom si zároveň položit další otázku: kdo by vlastně měl vést, a hlavně reálně rozjet vymodlené Speciální státní zastupitelství? Klíčem k odpovědi na obě otázky může být jméno Lenky Bradáčové.

Se svými profesními úspěchy je jednou z nejlogičtějších a nejočekávanějších osob ucházejících se o post vedoucího "Speciálu". Dokonce je její angažmá až tak smysluplné, že by snad bylo pochopitelné, kdyby se "nějak zařídilo".

Podle návrhu zákona o státním zastupitelství budou všechny výběrové komise hodnotící kandidáty na vedoucí státní zástupce pětičlenné.

Dva zástupce tam pošle ministr spravedlnosti a dva pak ten, kdo ministrovi návrh na jmenování dotyčného vedoucího státního zástupce podává. Posledního člena komise jmenuje nejvyšší státní zástupce.

U krajského státního zástupce a u vedoucího "Speciálu" ministrovi přitom návrh posílá nejvyšší státní zástupce. Rozložení sil v komisi tak bude 3:2 pro šéfa žalobců. Ministr sice nemusí jeho výsledný návrh (podložený hodnocením komise) přijmout, ale pouze by se tím dostal do patové situace. Náhoda?

Související