Robert Pelikán poslal na konci minulého týdne do připomínkového řízení návrh nového zákona o státním zastupitelství. Gratulujeme, chtělo by se říci. Nabízí se ale otázka: co vlastně stálo za souhlasem jednoho z nejdůležitějších aktérů, nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana? Mohli bychom si zároveň položit další otázku: kdo by vlastně měl vést, a hlavně reálně rozjet vymodlené Speciální státní zastupitelství? Klíčem k odpovědi na obě otázky může být jméno Lenky Bradáčové. Se svými profesními úspěchy je jednou z nejlogičtějších a nejočekávanějších osob ucházejících se o post vedoucího "Speciálu". Dokonce je její angažmá až tak smysluplné, že by snad bylo pochopitelné, kdyby se "nějak zařídilo".

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.