To není fér, posteskne si pravděpodobně během četby rozhovoru s Michalem Fraňkem bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Franěk se totiž profiluje jako loajální a výkonný úředník. Tedy naprosto ideální "materiál" pro pozici náměstka a tím pádem i naprosto opačný typ spolupracovníka, než jaké měla v této pozici Válková. Oba dva její první náměstci byli totiž vším, jen ne typickými úředníky. U Hany Marvanové takové zaměření nečekané nebylo, ostatně politické body sbírala už jako poslankyně České národní rady. Jenže touha po moci necelé čtyři měsíce po nástupu do funkce Marvanové podlomila kolena a objevil se jiný adept. Válková tentokrát do jeho výběru neměla možnost vůbec zasáhnout. Byl jí prostě vybrán.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.