"Právo je jako Star Wars - Znalost práva je jako znalost Síly," píše se v průčelí twitterového účtu nového, mladého a dravého ministra spravedlnosti. Budiž. Podobností s legendární filmovou sérií bychom v příběhu Roberta Pelikána našli s trochou nadsázky více než dost...

Obi-Wan Pelikán chtěl už od útlého věku patřit k řádu Jedi, který díky svým nadpřirozeným schopnostem ovládá ve prospěch všeobecného blaha tajemnou "Sílu". I když měl Obi-Wan na účast v elitní skupině schopnosti a nadání, žádný z dospělých Jediů si ho nechtěl vzít pod svoje křídla. Když už pomalu ztrácel naději, objevil se mocný Qui-Gon Jin, který se uvolil k jeho výcviku. Společně pak absolvovali velmi náročnou misi, ve které se měl Obi-Wan konečně ukázat. Právě v tomto okamžiku, v době Vzestupu impéria, se začal odehrávat příběh nejdůležitější. Potkal svého prvního učedníka, Anakina Skywalkera. Obi-Wan Pelikán se ujal své role a vycvičil Anakina v silného rytíře Jedi. Jenže vlivem sithského lorda Dartha Sidiouse a jeho manipulací se Anakin postupně přidal na temnou stranu Síly. Stal se z něho Darth Vader.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.