Tip

Bohaté nabídce dezertů vévodí kreativní ovocný cheesecake s kokosovou čokoládou, vanilkovou zmrzlinou a citronovou omáčkou.

Z nabídky

Tři mini hovězí burgery s pecorinem a pečenou slaninou     215 korun

Grilovaný losos na citronové trávě s pečenou kořenovou zeleninou a brambory v zakysané smetaně     325 korun

Krevety na citronové trávě   325 korun

Bubble Lounge je příjemný podnik evropského střihu, s působivým a elegantním interiérem, v němž se dá zastavit na skleničku s přáteli po práci, ale současně zde můžete při příjemné večeři strávit celý večer. Nabídka šampaňských čítá zhruba 50 položek, přičemž ceny začínají na 1200 korunách za lahev. Stejně bohatý je také výběr sektů vyrobených tradiční metodou a pocházejících z řady prestižních vinařských oblastí – od německé Mosely a francouzského Alsaska až po Kalifornii, Argentinu nebo Chile.

Výtečné tapas

Gastronomická nabídka je poměrně široká a zahrnuje jak škálu luxusních kanapek či předkrmů určených jako doprovod k vychlazeným bublinkám, tak klasické pokrmy včetně ryb a steaků. Začněme u chuťovek a předkrmů. Potěší pestrý výběr španělských a italských salámů a sýrů, servírovaných jako tapas, třeba vynikající sýr pecorino s lanýži či salám z divočáka, příjemným zážitkem jsou kachní játra foie gras připravená na portském víně či klasická kachní játra restovaná na másle, které na talíři doprovází cibulová marmeláda.

Malým jídlem na malý hlad či spíše na chuť jsou také krevety či mušle, které kuchař připravuje hned na několik způsobů, vedle tradičního česneku třeba s citronovou trávou či limetkovou smetanou. Menu zdobí bohatá sestava tataráků, mezi nimiž nechybí skvostná vegetariánská verze z avokáda dochuceného římským kmínem či svěží lososový tatarák s koprem. Nejúspěšnější je ovšem klasika, tedy hovězí tatarák připravený ve francouzském stylu, tedy s kapary a smetanou.

Tuňák s chilli a ananasem

Další zajímavou položku tvoří nabídka malých burgerů, které se servírují tři na jednu porci a které jsou připravené v zajímavých kombinacích, třeba s pecorinem a pečenou slaninou či s anglickým čedarem a pálivou omáčkou z papriček chipotlets. Překvapí také rybí burger s tuňákem a limetkovou majonézou. Právě tuňák představuje jeden z hitů mezi hlavními jídly, neboť místní steak z tuňáka připravený v pepřové krustě a podávaný s pečeným ananasem, chilli a čerstvým koriandrem je příjemným kulinárním zážitkem.

Milovníci masa ocení jak jehněčí kotletky na rozmarýnu, jejichž chuť je zvýrazněna omáčkou z portského vína, tak hunger steak s pečenou slaninou a lanýžovými hranolky s parmezánem. Zajímavé pokrmy se objevují v polední nabídce, třeba výtečná líčka či grilovaný okoun v sezamové krustě podávaný s omáčkou z citronové trávy.

Mosela či Alsasko

Z bohaté nabídky šumivých vín doporučíme dvě zajímavé značky. Tou první je Riesling Winzer z německé Mosely, která se proslavila hlavně svými plnými a převážně sladkými víny. Tyto sekty jsou vyráběné klasickou metodou zráním v lahvi, přičemž se používá pro Moselu typická odrůda Riesling. Hosté si mohou vybrat podle zbytkového cukru, od vína brut nature úplně bez dozáže až po polosuchý sekt se 30 gramy zbytkového cukru.

Podívejte se na přípravu koktejlu ze šampaňského:

Vynikající jsou také crémanty z Alsaska z vinařství Earl Jung Gustave & Fils z malebného městečka Riquewihr. Oba skvělé crémanty jsou připravené z odrůdy Pinot Noir klasickou metodou zráním v lahvi po dobu dvou roků, a to buď jako klasické svěží rosé, nebo jako Blanc de Noirs s příjemnými ovocnými tóny.

Rozhovor s majitelem: Martin Novák

Šampaňské a sekty představují ideální doprovod k celé řadě jídel. Můžete nám popsat některé osvědčené kombinace?

Začal bych běžným obědem, kdy si můžete dovolit pouze malou sklenku. Když si objednáte sklenku dobrého sektu, crémantu nebo šampaňského, budete mít krásný aperitiv, který vyvolá větší chuť k jídlu. Jinak jsou možné kombinace šumivých vín s mořskými plody, rybami, zeleninou, ale i s dezerty. Do obliby přichází také kombinace šumivých vín a čokolády.
 
Jak jsou na tom sladší šumivá vína. Také se hodí do párování v gastronomii?

Rozhodně ano, existují sekty i šampaňské s větším obsahem cukru, které se dobře hodí k dezertům, perfektní je kombinace šampaňského a foie gras. Nemusí to však být vždy jen sladší vína, velkou roli hraje doba zrání. Pokud se šumivé víno nechá zrát více let v lahvi, muže dosáhnout zajímavé chutě a vůně. Takové víno se může krásně párovat s různými jídly a dezerty.
 
V nabídce pokrmů máte jehněčí i steaky. Najdete šampaňské nebo sekt, který bude ideálním doprovodem k červenému masu?

Nic není nemožné, záleží ale na úpravě a druhu masa. Existují i červené sekty, a pokud nemají větší obsah cukru, dají se k podobnému pokrmu přiřadit. Přesto, že šumivá vína mám velice rád, tak si k opravdovému steaku z Argentiny dám nejradši argentinský Malbec. Tomu ovšem může předcházet sklenka šampaňského.

Související