Zapisování do obchodního rejstříku se od května výrazně zrychlí. Do rejstříku totiž začnou vedle soudů napřímo vstupovat i notáři. Ti budou nové údaje o podnikatelích zanášet on-line, a tedy s okamžitou platností. Tato revoluční změna má přitom téměř rok a půl zpoždění - s jejím zavedením se původně počítalo už v souvislosti s novým občanským zákoníkem od začátku roku 2014.

Vedle rychlejších zápisů podnikatelům zjednoduší život i fakt, že novela, kterou by měl už ve druhé polovině března posvětit Senát, zápisy do obchodního rejstříku v některých případech zlevní i o více než polovinu. S tím, že všechno bude fungovat od začátku letošního května, počítá jak Notářská komora ČR, tak ministerstvo spravedlnosti. "K tomuto datu směřuje naše úsilí a nastavení harmonogramu kroků tak, aby byla do této doby připravena aplikace a spuštěna i její zkušební verze, která umožní proškolení všech notářů," říká prezident Notářské komory ČR Radim Neubauer.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.