Radim Neubauer vystřídal na začátku roku v čele Notářské komory ČR Martina Foukala. Ten přitom komoře šéfoval přes 20 let. "Notářství má být ze své podstaty konzervativní. Neznamená to ale, že je uzavřené," říká nyní nový prezident, jinak notář sídlící v Kaprově ulici na Praze 1. Notářství tak podle něho musí být schopné reagovat na nové potřeby společnosti jako takové, občanů i firem. "A to při zachování všech principů, které z notářství dělají notářství," dodává. "Dnešní doba je složitá, s ohledem na celou rekodifikaci soukromého práva. Je to výzva a bude to hodně práce," říká Radim Neubauer.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.