Upravit si vzájemné majetkové poměry smlouvou a nespoléhat se na znění nového občanského zákoníku je to nejlepší, co mohou manželé udělat. Obzvláště v případech, kdy jeden z nich podniká. Alespoň tak zní stále častější rada právníků. Problémy totiž v každodenním životě vyvolávají zejména dluhy jednoho z manželů, o kterých ten druhý ani nemusel vědět. Nový občanský zákoník, jehož znění se navíc s největší pravděpodobností už během příštích měsíců změní, totiž právě v těchto otázkách nahrává spíše věřitelům. A za dluhy, ke kterým se uvázal jen jeden z manželů, v současnosti daleko častěji než dříve odpovídá i ten druhý. "Především živnostníkům, kteří odpovídají za dluhy celým svým majetkem, se to vyplatí," říká k smluvní modifikaci pravidel právník Petr Bezouška, který se na přípravách zákoníku podílel. "V úvahu přichází též určité preventivní rozvrstvení majetku, například vytvoření svěřenského fondu tak, aby byl chráněn," dodává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.