Nastupující ministr spravedlnosti Robert Pelikán začal pořádně zostra. A to ještě předtím, než oficiálně nahradil svoji dosavadní šéfku Helenu Válkovou.

Křik studentů...

Futuristickým rozhovorem pro Hospodářské noviny vytočil nejspíše většinu mladých právníků. Respektive těch, kteří si myslí na kariéru v advokacii a chtěli by snad mít podobně jako svého času nový pan ministr jen pár let po absolutoriu vlastní advokátní kancelář. Robert Pelikán se totiž vyslovil pro navýšení doby koncipientské praxe ze tří na pět let. Absolvent právnické fakulty by se tak mohl stát samostatným advokátem nejdříve po třech letech práce v advokacii u některého z jeho "pokročilejších" kolegů a dvou letech u soudu. Že to vzbudilo nevoli, je jasné stejně jako to, že se hned začalo hrát na diskriminační notu a tvrdit, že se tak vzhledem k mateřským pudům omezí vstup žen do řemesla.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.