Vladimír Železný sešel z TV, sešel z mysli. Na Znojemsku se jeho comeback nekonal, tentokrát si ani neškrtl. Zato František Čuba na Zlínsku dal vzpomenout na rýmovačku "JZD Slušovice sbírá prázdné makovice".

Současně s volbami se na několika místech Česka konala referenda o hazardu. Nepřišlo ale dost lidí na to, aby byl výsledek závazný. Hlavní referendum o hazardu proběhlo na Uherskohradišťsku – do druhého kola postoupil s přehledem majitel Synotu Ivo Valenta.

ANO je pořád strana jednoho Babiše, výsledky senátních i komunálních voleb ukazují, že tenhle „nepolitik“ pořád lidi přitahuje, ať už rozdává koblihy před parlamentními, evropskými či komunálními volbami.

KDU-ČSL potvrzuje návrat na scénu z parlamentních voleb. ČSSD může být spokojena, Bohuslav Sobotka si jistě oddechl. TOP 09 se chtěla stát hlavní silou na pravici, možná příště. Pád ODS na dno se (zatím) nekoná. Mezi její jistoty patří například nezmar Jaroslav Kubera. Řečeno dosti cynicky – vypadá to, že v jeho Teplicích ho může porazit snad jen rakovina plic. TOP 09 se chtěla stát hlavní silou na pravici, ale někde se to zadrhlo.

Potvrzuje se rostoucí popularita pirátů, podařilo se jim mimo jiné "hacknout" radnici v Mariánských lázních. Radovat se může i Strana zelených (dva kandidáti v druhém kole senátních voleb plus jako bonus vypadnuvší "odpadlík" Martin Bursík, to muselo zahřát mnohé pravověrně zelené srdce…).

Vláda nad Prahou bude výsledkem tvrdých a nyní nepředvídatelných jednání. Výroky TOP 09 a ANO, že spolu do koalice nikdy nepůjdou, nelze brát vážně. Takových NE už bylo…

Z komunálních ani senátních voleb není radno nic moc vyvozovat pro celostátní politiku a budoucnost vlády… Koalici tyhle volby rozhodně nerozloží, naopak ČSSD si pochvaluje, jak volby koalici stmelí.

Aktivistům z Žít Brno řekli lidé "chcu"! Václav Klaus musí mít radost. Dokonale naplnili jeho heslo, že kdo chce něco měnit, nemá dělat nepolitickou politiku, ale politiku a jít do voleb.

I letos se prokazatelně kupčilo s hlasy, jak jednoznačně prokazují záběry protikorupčních organizací Oživení, Naši politici a Transparency International. Dobrá práce. Budeme sledovat, jak s tím naloží policie a soudy. Je málo nebezpečnějších věcí pro demokracii než falšování voleb a jejich manipulace.

Související