DLA Piper se spojila s kanceláří Haškovcová & Co. Původem vietnamská advokátka Thu Nga Haškovcová, která s sebou přivádí partnera Petra Šabatku a sedm právníků, bude dokonce celé pražské pobočce šéfovat. Střídá tak Petera Valerta, který nedávno přešel - skoro bych měl tendenci napsat "kam jinam než" - do Havla a Holáska.

Odliv právníků z mezinárodního byznysu do lokálních a posilujících firem je totiž dalším z trendů, který na českém trhu sledujeme. Tak třeba: přechod týmu Pavla Kvíčaly do Havla a Holáska. Přesun několika lidí z Weil, Gotshal & Manges či DLA Piper tamtéž.

Dosavadní šéf Hogan Lovells Miroslav Dubovský nastoupil do české kanceláře Weinhold Legal, Michal Nulíček zase obsadil místo partnera v Rowan Legal. A hlavně: připojení dřívějšího řídícího partnera White & Case Ivo Bárty k bývalým kolegům Dostálovi a Kuhnovi a vytvoření kanceláře Badokh s nějakými šestnácti lidmi.

Českým kancelářím se zkrátka daří. Platí totiž Bártův postřeh, že jsou nyní flexibilnější a díky domácímu vedení mohou na vše lépe reagovat.

Související